روش تهیه رولت خرما و گردو با طعم فوق العاده

آشپزی
1.3K
0
sample-ad

اگر به دنبال تهیه خوشمزه ترین و لذیذترین رولت هستید، با ما همراه باشید. رولت خرما و گردو از بهترین و مقوی ترین رولت ها است. این رولت علاوه بر مقوی بودن بسیار خوشمزه نیز بوده و می تواند به عنوان یک میان وعده لذیذ میل شود. اما در این بین عده ای نیز از رولت خرما و گردو در پذیرایی مراسم مذهبی یا عزاداری شان استفاده می کنند.

در واقع، رولت گردو و خرما مانند حلوای رولتی میکادو برای مجالس مذهبی و مراسم های ختم تهیه می شود.

با مقدار موادی که در این دستور قرار گرفته است می توانید برای ۱۲ نفر رولت خرما و گردو تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه رولت خرما و گردو

۲۵۰ گرم خرما

۱۵۰ گرم مغز گردو نیم کوب شده

۱۵۰ گرم شکر

۸۰ گرم روغن مایع

۸۰ گرم روغن جامد

۲۵۰ گرم آرد سفید

۲ قاشق سوپخوری گلاب

۱ قاشق غذاخوری زعفران

۱ قاشق چایخوری هل سبز پودر شده

کنجد ، پودر پسته و بادام به اندازه کافی

طرز تهیه رولت خرما و گردو

برای تهیه رولت خرما و گردو ابتدا آرد را الک می کنیم و در تابه ای می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم و تفت می دهیم تا بوی خامی آن از بین برود و در ظرفی آرد را می ریزیم و کنار می گذاریم.

روغن مایع و جامد را با هم در تابه ای می ریزیم و روی حرارت مناسب می گذاریم تا داغ شود و آرد تفت داده شده را به روغن اضافه می کنیم و پی در پی آن را هم می زنیم تا روغن کاملا به خورد آرد برود.

سپس در قابلمه ای ۱ پیمانه آب می ریزیم و شکر را به آن اضافه می کنیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم و هم می زنیم تا شکر کاملا در آب حل شود و بعد زعفران دم کرده را به آن میافزاییم و هم می زنیم و در آخر گلاب را اضافه می کنیم و هم می زنیم و زیر شعله را خاموش می کنیم

و شربت را کم کم به مخلوط آرد اضافه می کنیم و هم می زنیم تا خوب به خورد مخلوط آرد برود و حلوا به روغن انداختن بیافتد، قابلمه را از روی حرارت بر می داریم و کمی هم می زنیم و به مدت ۳۰ دقیقه می گذاریم تا خنک شود.

تا خنک شدن مایه حلوا ، خرما را در تابه می ریزیم و کمی روغن روی آن می ریزیم و روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا خرما ها نرم شوند البته کمی تفت نیز می دهیم و هل را اضافه می کنیم و مجددا تفت می دهیم و تابه را از روی حرارت بر می داریم.

سپس ۱ عدد کیسه نایلونی را روی تخته آشپزخانه قرار می دهیم و حلوا را روی آن می ریزیم و ۱ عدد کیسه دیگر روی حلوا قرار می دهیم و با وردنه روی حلوا می کشیم تا حلوا کاملا باز شود و بعد کیسه نایلون روی حلوا را بر می داریم

و گردو نیم کوب شده را روی حلوا به صورت پخش می ریزیم و با کیسه نایلونی که کف حلوا هست آرام رول می کنیم و کیسه را بیرون می اندازیم. پس از رول کردن به مدت چهار تا پنج ساعت مواد را در یخچال قرار می دهیم.

بعد رولت ها را از یخچال خارج و آنها را برش می دهیم. جهت تزئین رولت خرما و گردو می توان از کنجد، پور پسته و نارگیل یا پودر بادام استفاده کرد.

امیدواریم این دستور تهیه مورد رضایت شما قرار گرفته باشد. نوش جان

sample-ad