بانوی گل سرخ

سبک زندگی
351
0
sample-ad

کشور ایران زنان موفق و افتخار آفرینان بسیاری دارد، از این رو قصد داریم در ادامه یکی از آنها را به شما معرفی کنیم.

زنان کارآفرین نمونه و اراده آهنین ایرانی هم، کم نیستند. علاوه بر مردان، امروزه زنان نیز در امر اشتغال و مدیریت وارد شده و سعی دارند از این قافله عقب نباشند. البته شکاف‌هایی در این زمینه وجود دارد اما باز هم می‌توان به موفقیت زنان در امر کارآفرینی  امیدوار بود. نقش مدیریتی زنان در ایران تا امروز کم بوده اما رفته رفته شاهد حضور پررنگ زنان در زمینه‌های مختلف هستیم. ما در این مقاله تصمیم داریم تا یکی از این زنان کارآفرین را به شما معرفی کنیم.

شهین دخت سرلتی

شهیندخت سرلتی و همایون صنعتی زاده

به او لقب «بانوی گل سرخ» داده بودند چون با گل‌های محمدی و گلابگیری کاری کرده بود که بسیاری از خانواده‌ها را از بیکاری و اعتیاد نجات داده بود.

https://t.me/znan_ir

شهین دخت سرلتی در سال 1327 در شهر بافت کرمان به دنیا آمد. او در حوزه امور خیریه، صنعت و کارآفرینی بی شک از تاثیرگذارترین زنان ایرانی است. او و همسرش همایون صنعتی‌زاده یکی دو سال قبل از انقلاب به کرمان کوچ کردند و با تاسیس شرکت گلاب زهرا، کشت گل‌محمدی را جایگزین تولید خشخاش و تریاک کردند.

زندگی پربار و پرتلاش شهیندخت صنعتی ۲۲ بهمن ۱۳۸۳ و براثر تصادف به پایان رسید. مجتبی میرتهماسب درباره او فیلمی به نام «بانوی گل‌سرخ» ساخت که بسیار هم مورد توجه قرار گرفت.