تنگ کردن واژن با ورزش و تمرینات

sample-ad

تنگ کردن واژن از دغدعه هایی است که به ویژه پس از زایمان ذهن بسیاری از خانم ها را درگیر می کند. تصورات اشتباهی در این زمینه وجود دارد از جمله این که واژن گاهی خاصیت ارتجاعی خود را به کلی از دست داده و برای همیشه دچار افتادگی می شود که باور درستی نیست.

واژن همیشه دارای خاصیت ارتجاعی است، اگرچه ممکن است با عواملی همچون چاقی، افزایش سن یا زایمان گاهی این خاصیت کاهش پیدا کند اما هیچ گاه خاصیت انعطاف پذیری خود را به صورت دائمی از دست نمی دهد.

اگر به دلایل مختلف از جمله زایمان طبیعی از افتادگی واژن رنج می برید و به دنبال راه های موثر و دائمی برای تنگ کردن واژن هستید در ادامه با زنان همراه باشید.

تمرین پل باسن                                    

تمرین پل باسن

این تمرین برای تقویت عضلات لگن و باسن و تنگ کردن واژن بسیار مفید است.
روی زمین دراز بکشید و پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید. زانوها را خم کرده و کف پا را روی زمین و دست ها را دو طرف بدن قرار دهید.
در این حالت با وارد کردن فشار روی کف پا و انقباض عضلات لگن سعی کنید باسن را به سمت بالا ببرید – در حالی که دست و سر کاملا بی حرکت هستند – به طوری که بدن از پایین گردن تا کمر و باسن در خط اریب بالاتر از زمین قرار می گیرد، 2 ثانیه در همین حالت بمانید و دوباره به حالت قبل برگردید.
این تمرین را چندین بار در روز و هر بار حدود 15 مرتبه تکرار کنید.

sample-ad