به رغم سرکوب وحشیانه، حداقل 5200 زن در اعتراضات سراسری شرکت کردند

اجتماعی
19
0
sample-ad

روز یکشنبه، برای سومین روز متوالی تهران و بسیاری از شهرها در سراسر ایران مانند شیراز، شهریار، اسلام شهر، رباط کریم، سنندج، خرمشهر، کرج صحنه تظاهرات مردمی بود.

مناطق مختلف تهران از جمله تهران پارس، خیابان انقلاب و دانشگاه تهران صحنه تظاهرات و درگیری مردم با نیروهای سرکوبگر بوده است.

https://t.me/znan_ir

پاسداران به دستور شخص خامنه ای به روی مردم آتش گشودند و دهها تن از قیام گران در سراسر کشور به شهادت رسیدند. تا کنون 27 تن از شهیدان به ثبت رسیده است، اما تعداد شهیدان بیشتر است.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، با درود به مردم به پاخاسته سراسر ایران در بیش از ۱۰۰ شهر و تسلیت به خاطر شهیدان سرفراز قیام مردم ایران، گفت خامنه ای و دار و دسته اش بیهوده تلاش می کنند با این جنایات ضدبشری سلطه شوم و ننگین خود را حفظ کند.

فاشیسم دینی حاکم بر ایران که ۴۰ سال است لاینقطع به جنایت علیه بشریت اشتغال دارد، باید از جامعه جهانی طرد شود. شورای امنیت، دبیرکل، شورای حقوق بشر، کمیسر عالی حقوق بشر و دیگر ارگانهای ذیربط بین المللی و عموم مجامع مدافع حقوق بشر باید این رژیم را قویاً محکوم و تصمیمات لازم الاجرا اتخاذ کنند.

همچنین خبرگزاری حکومتی فارس وابسته به سپاه پاسداران «براساس اولین برآوردهای یک نهاد امنیتی» تعداد معترضین را مجموعاً ۸۷۴۰۰ نفر اعلام کرد که «۵۲۰۰ نفر آنها زن بوده اند».

این خبرگزاری ابعاد اعتراضات را «گسترده تر و مخرب تر» از قیام دی ماه ۹۶ گزارش کرد. به گزارش فارس «اعتراضات و تجمعات کوچک و بزرگ در ۱۰۰نقطه کشور صورت گرفته»‌ و «تاکنون حدود ۱۰۰۰ نفر در ناآرامی‌های اخیر در کل کشور بازداشت شده‌اند.»