تایید حکم 7 سال حبس و 74 ضربه شلاق برای فعال دانشجویی پریسا رفیعی

اجتماعی
145
0
sample-ad

روز شنبه ۲۵ آبان ۹۸ شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران حکم ۷سال حبس تعزیری، ۷۴ضربه شلاق و ۲سال ممنوع الخروجی از کشور را برای پریسا رفیعی مورد تأیید قرار داد.

https://t.me/znan_ir

پریسا رفیعی، ۲۳ساله، دانشجوی هنرهای زیبای دانشگاه تهران، به اتهام اجتماع و تبانی به قصد «ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «اخلال در نظم عمومی»، در شعبه 26 دادگاه انقلاب تهران محکوم شده بود.

به گفته مادر پریسا رفیعی جلسه دادگاه تجدیدنظر وی که قرار بود در تاریخ ۱۱ تیرماه ۹۸ برگزار شود به دستور رئیس قوه قضاییه، برگزار نشد و حکم به صورت غیابی صادر گردید.

پریسا رفیعی، روز ۶اسفند سال ۹۶ توسط ماموران وزارت اطلاعات روبروی دانشگاه تهران بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

همچنین وکیل این دانشجو گفته بود: به نظر من هیچ دلیل منطقی و محکمه پسندی که دلالت قطعی بر وقوع جرمی از سوی ایشان داشته باشد در پرونده وجود ندارد و آنچه به عنوان اتهام به وی تفهیم شده است همگی اعمال و رفتارهای عادی و در چارچوب قانون و حقوق مصرحه ملت در قانون اساسی و حقوق شهروندی برای همه شهروندان به خصوص یک فعال صنفی دانشجویی است.

متأسفانه با صدور این حکم، انصاف و عدالت و اصول و موازین حقوقی و شرعی زیر پا گذاشته شده است و تقاضای تجدیدنظر خواهم کرد.2

پریسا رفیعی هنگامی که در زندان اوین بود با نوشتن نامه ای از فشارهای غیرقانونی بر زندانیان سیاسی زن پرده برداشته و در بخشهایی از آن نوشت: «تصمیم به نوشتن این نامه را در شرایطی می‌گیرم که می‌دانم غالبا بازگویی چنین تجربیاتی چه فشارهایی را می تواند متوجه افشاگران آن سازد و چه تاثیراتی ممکن است در روند رسیدگی پرونده و محکومیت صادره برای آنان داشته باشد.»