جشنواره فیلم فجر

sample-ad

ترکیب هیات انتخاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به شکل کامل مشخص شد و همزمان انتخاب فیلم‌های بخش‌های داستانی و مستند آغاز شد. 

هیات انتخابات سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از روزهای گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون ترکیب این هیات نیز مشخص شد.

در این دوره از جشنواره ۱۱۵ فیلم سینمایی به همراه ۳۶ فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل کرده اند که در میان فیلم های سینمایی ۳۷ اثر به فیلم سازان اول اختصاص دارد و هیات انتخاب باید تعداد محدودی از این فیلم‌ها را برای بخش‌های سودای سیمرغ، نگاه نو و مستند انتخاب کند.

ترکیب این سه گروه منتصب برای مهم‌ ترین رویداد سینمایی کشور به خوبی نشان می‌دهد احتمالاً جشنواره سی و هشتم با نهایت محافظه کاری برگزار خواهد شد؛ محافظه کاری که بی‌شک به ترکیب هیات داوران جشنواره فجر نیز تسری خواهد یافت.

ترکیب هیات انتخاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به شکل کامل مشخص شد و همزمان انتخاب فیلم‌های بخش‌های داستانی و مستند آغاز شد اما چه کسانی ترکیب فیلم‌های مهم‌ترین رویداد را می‌چینند؟

به گزارش های زنان هیات انتخابات سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از روزهای گذشته فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون ترکیب این هیات نیز مشخص شد.

در این دوره از جشنواره ۱۱۵ فیلم سینمایی به همراه ۳۶ فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل کرده اند که در میان فیلم های سینمایی ۳۷ اثر به فیلمسازان اول اختصاص دارد و هیات انتخاب باید تعداد محدودی از این فیلم‌ها را برای بخش‌های سودای سیمرغ، نگاه نو و مستند انتخاب کند.

محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستکار، سید محمود رضوی و حسین کرمی در این دوره از جشنواره انتخاب فیلم های بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) و نگاه نو (ویژه فیلم اول کارگردانان) را بر عهده خواهند داشت

که ترکیب نسبتاً محافظه کاری است و در میان آنها، تداوم حضور حسین کرمی در ترکیب که برای «عموم» مشخص نیست چه جریانی را نمایندگی می‌کند، قابل تامل و ملاحظه است.

محمد احسانی عضو شورای پروانه نمایش فیلم سینمایی و مدیر شبکه های تماشا، نمایش و نسیم، محمود اربابی فیلمنامه نویس، عضو شورای پروانه ساخت و معاون توسعه فناوری و مطالعات سازمان سینمایی، همایون اسعدیان فیلمنامه نویس، تهیه کننده،

کارگردان و رییس هیات مدیره خانه سینما، یلدا جبلی فیلمنامه نویس، تدوینگر و کارگردان جوان سینما، رضا درستکار منتقد نویسنده کتاب های سینمایی و مستند ساز، سید محمود رضوی تهیه کننده سینما و عضو شورای صنفی نمایش و حسین کرمی عضو شورای پروانه ساخت و نمایش فیلم های سینمایی و قائم مقام معاونت سیما تا ۱۵ دی ماه فیلم های راه یافته به بخش سودای سیمرغ و نگاه نو را معرفی خواهند کرد.

نيز بابک بهداد، رامین حیدری فاروقی و مرتضی شعبانی در این دوره از جشنواره انتخاب فیلم های مستند را بر عهده خواهند داشت و ۱۰ فیلم مستند را انتخاب می‌کنند.

بابک بهداد برگزیده دوره گذشته جشنواره در بخش مستند متولد ۱۳۵۲ در تهران دارای مدرک کارشناسی سینما در رشته کارگردانی است.

رامین حیدری‌فاروقی رییس هیات مدیره انجمن صنفی تهیه کنندگان مستند و رییس آکادمی هنر و فنون سینمایی ایران متولد ۱۳۴۵ در تهران دارای مدرک کارشناسی کارگردانی سینما، کارشناسی‌ارشد پژوهش هنر و دکتری فلسفه هنر است.

مرتضی شعبانی مدیرعامل موسسه فرهنگی روایت فتح و مدیر مرکز مستند حقیقت متولد ۱۳۴۳ در تهران دارای نشان درجه ۲ هنری معادل کارشناسی ارشد است.

sample-ad