وضعیت نرگس محمدی در زندان اوین

اجتماعی
142
0
sample-ad

نرگس محمدی در نامه‌ از زندان اوین به تشریح وضعیت وخیم دو نفر از افراد بازداشت‌شده در جریان اعتراض‌های اخیر پرداخته است

«محمدی به زندان بازگردانده شد. نرگس محمدی به تصریح پزشکان معالج به مراقبت نیاز داشت.

روند مداوای او به نقطه مناسبی نرسیده بود. مقامات قضایی و امنیتی مسول سلامتی او هستند. از سه روز پیش فشار برای بازگرداندن وی به زندان آغاز شده بود».

دختری ۲۰ساله از زندان وزرا به بند زنان منتقل شد‌. چشمانش شدت اضطرابش را نشان میداد.

سر راه از ماشین پیاده شده و به طرف عده ای که برای گرانی بنزین تجمع کرده بودند رفته و بازداشت شده بود. حین بازجویی یا بهتر بگویم اعتراف گیری، مرد بازجو از موهایش گرفته و کشیده بود


‏و فحش های رکیکی داده بود که رویش نمی شد تکرار کند. کمر بند دور کمرش را باز کرده و به میز و صندلی کوبیده بود تا دختر جوان ترسیده و هر چه میخواهد را به دوربین بگوید، نه یک بار بلکه چند بار.

او که چون بسیاری از هم نسلانش موفق به تحصیل در دانشگاه نشده و به کار مشغول بود ‏به زندان قرچک و میان متهمان قتل و مواد مخدر و … منتقل شد.

محمدی مجموعا به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است…

پیشتر، کانون مدافعان حقوق بشر گزارش داد «سمانه نوروزی مرادی» به اتهام فعالیت در کمپین «بازگشت شاهزاده رضا پهلوی» بازداشت و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ۸ سال زندان محکوم شد.

در دادگاه تجدیدنظر در نهایت حکم او به ۳ سال و ۹ ماه حبس کاهش پیدا کرد. خانم نوروزی مرادی در ۴ اردیبهشت‌ امسال بازداشت و جهت تحمل محکومیت خود به بند زنان زندان اوین منتقل شد.

تشدد و خشونت علیه نرگس محمدی

بنابر اعلام خانم محمدی، زمانی که این زندانی سیاسی پس از اطلاع یافتن از فوت پدرش بیهوش شد و او «بدون برانکارد و روی دست تا دم در بند و آمبولانس» برده شده است.

همچنین درخواست استفاده از مرخصی او به دلیل فوت اعضای درجه یک خانواده به زندان داده شده تا او بتواند در مراسم خاکسپاری پدرش شرکت کند، اما «از آن تاریخ و علی‌رغم تحویل تمام مدارک مورد نیاز، سمانه به مرخصی نرفته است.»

و او در نامه خود نوشت که سمانه نوروزی مرادی ۱۵ سال است که به «بیماری لوپوس مفصلی» مبتلاست.

حمله های مکرر این بیماری مزمن و عدم دسترسی او به دارو و معالجه ، باعث پیشرفت بیماری و بروز و تشدید عوارض وسایر بیماری ها از جمله سنگ کلیه، زخم معده، و تورم روده شده است.

sample-ad