علائم کرونا ویروس در نوزاد چیست؟

اجتماعی
62
0
sample-ad

علائم ابتلا به کروناویروس جدید چیست؟

اگر شما، کودک زیر یک سال یا کودک خردسالتان سرفه می‌کنید، تنگی نفس دارید یا اخیراً به چین سفر کرده‌اید یا با شخصی تماس داشته‌اید که این علائم را داشته است، فوراً با پزشک خود یا پزشک کودکتان در این مورد صحبت کنید. به‌طورکلی، برخی علائم مشخص‌تر کروناویروس جدید شامل موارد زیر است:

تب

سرفه

تنگی نفس

علائم کرونا ویروس در نوزاد

به نقل از «دیلی میرور»، تونی رودز، مادر نوزادی که فقط 7 هفته‌ از عمرش می‌گذرد، در باره علایم  بروز ویروس کرونا در کودکش تعریف کرد.

رودز که ساکن «اسکس» بریتانیاست در این باره تعریف کرده گفت:«چند روز کودکم گریه می‌کرد و یک شب، 12 ساعت از خوردن شیر امتناع کرد. او خیلی خواب‌آلود بود ومثل همیشه غلت نمی خورد.

صبح روز بعد متوجه شدیم که بدنش کهیر زده و چشمش قرمز شده است. مثل چند روز گذشته فقط می خوابید، هرازگاهی سرفه و عطسه می‌کرد.

پس از سه بار تزریق آنتی بیوتیک، پسرم، کورتیس، حالش بهتر شد و از بیمارستان مرخص شد اما تست کروناویروس او مثبت اعلام شد.

از وقتی به خانه برگشتیم، حالش بهتر شده است اما هنوز سلامتی کامل او احیا نشده است. تب او زیاد نبود و سرفه اش خشک نبود. ما هنوز نمی دانیم این ویروس چگونه در نوزادان ظاهر می شود».

دو نوزاد مبتلا به کرونا در ايران

در ایران نیز دو نوزاد مبتلا به کرونا درمان شدند. معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بهبود دو نوزاد 4 و 14 روزه مبتلا به ویروس کرونا در گیلان خبر داده بود.

علائم کرونا ویروس در نوزاد چیست؟

یکی از این نوزادان در مجاورت بیمار کرونایی قرار گرفته و دچار بیماری کووید-19 شده اما نوزاد دیگر هیچگونه تماسی با فرد مبتلا به کرونا نداشته است و این بیماری از سایر شیوه های انتقال به بیمار نوزاد منتقل شده است.

sample-ad